SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 lipca 2017

               

         SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              30 lipca 2017

 

                                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. We wtorek rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

 

 1. We wtorek 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Te ważne intencje przedłożymy Panu Bogu podczas wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. We środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek tradycyjnie modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bogu. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 09.00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 16.30. Podczas Mszy św. polecimy Bogu wszystkich duszpasterzy, przez wstawiennictwo ich patrona św. Jana Marię Vianneya. W pierwszą sobotę miesiąca kolejne nabożeństwo fatimskie, po modlitwie różańcowej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.(intencje).

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Dominika.

 

 1. Dotarła do mnie informacja, że na wzgórzu, w miejscu gdzie postawiliśmy krzyż, gdzie został poświęcony i gdzie odprawialiśmy uroczyste Msze św. z ucałowaniem relikwii Krzyża świętego – obecnie młodzież urządza sobie imprezy towarzysko – alkoholowe. Pozostaje nam tylko pomodlić się za nich oraz w duchu wynagrodzenia, słowami Zbawiciela: „Ojcze odpuść im, bo nie wiedzą co czynią”.

 

 1. Ponieważ do powstania dwóch róż raczej nie dojdzie, proponuję połączyć osoby chętne i utworzyć Różę Matki Bożej Fatimskiej; brakuje jeszcze jednak 6 osób. Zapraszam do wpisu szczególnie młodzież żeńską.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.

 

 1. Zapowiedzi:

      Piotr Kochan s. Wiesława i Marii Zygmunt, zamieszkały w naszej parafii; z Aleksandrą Jucha c. Dariusza i Barbary Stanin, zam. w  parafii Rogi (zap.I.)

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Władysława Bogacz, której pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 13.00. Polecajmy jej duszę Miłosiernemu Bogu:………. .