DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -13 sierpnia 2017

            

        DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -13 sierpnia 2017

 

                                          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Jutro w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

 

  1. We wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obchód tej uroczystości rozpoczniemy już w poniedziałek, wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00.

Msze św. we wtorek w porządku świątecznym tj. o godz.08.00; 11.00 i 16.00. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

 

  1. Msze św. w powszednie dni tygodnia o godz. 18.00.(intencje).

 

  1. We czwartek nasza parafia Adoruje Najświętszy Sakrament w związku z trwającą w Archidiecezji modlitwą o powołania do Służby Bogu. Przed rozpoczęciem adoracji Msza św. o godz.08.00. Przychodzimy adorować w podobnym porządku jak w Wielki Piątek. Ministranci wyznaczą sobie czas adorowania w porozumieniu z ks. Karolem. Akcja Katolicka gromadzi się o godz. 15.00. i prowadzi Koronkę oraz adorację do godz. 16.00.

 

  1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Jana z Dukli.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.

 

  1. Zapowiedzi:
  2. a) Michał Jakub Wiśniewski s. Zbigniewa i Bożeny Przybytek, zamieszkały w Krakowie, parafia p.w. Pana Jezusa Dobrego Pasterza, z Katarzyną Magdaleną Wiśniewską c. Stanisława i Marii Ptaszyk, zamieszkałą tamże; pochodzącą z naszej parafii.(zap.I)
  3. b) Damian Łukasz Jurczak s. Wacława i Anny Drozd, zamieszkały w naszej parafii, z Sabiną Anetą Chłap c. Tadeusza i Haliny Bałon, zamieszkałą również w naszej parafii. (zap.I)

 

  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Łajdanowicz. Polecajmy jego duszę Miłosiernemu Bogu:…………………. .