DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 sierpnia 2017

   

         DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 sierpnia 2017

 

                                          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 10.00. Spowiedź od godziny 16.30. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. o godz.18.00 a następnie nabożeństwo piewszopiątkowe. W sobotę po Mszy św. kolejne już nabożeństwo fatimskie. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła po nabożeństwie różańcowym.

 

 1. Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 18.00. (intencje).

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w niedzielę Róża św. Ojca Pio.

 

 1. Od czwartku będziemy gościć w parafii alumnów drugiego roku WSD w Przemyślu wraz z dwoma wychowawcami. Będzie to ich wakacyjny czas skupienia przed nowym rokiem akademickim. Zapraszamy na wspólne modlitwy i Msze św.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na inwestycje parafialne, zaś po Mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie ofiar ostatnich nawałnic w Ojczyźnie.

 

 1. W najbliższą niedzielę wysłuchamy listu Pasterskiego Episkopatu Polski z racji VII Tygodnia Wychowania. Po każdej Mszy świętej odnowimy Akt zawierzenia Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, który został proklamowany przez biskupów w dniu 6 czerwca b.r. w Sanktuarium na Krzeptówkach. Tekst aktu dla każdej rodziny już od dzisiaj na stoliku z prasą – oczywiście bezpłatnie. Tradycyjnie z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego.

 

 1. W piątek, 1 września, przypadnie 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas nabożeństwa będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

 1. Uroczyste rozpoczęcie roku katechetycznego i szkolnego dopiero 4 września. Msza św. o godz. 08.00.

 

 1. Informacja Pana Sołtysa.

 

 1. Zapowiedzi:

      Piotr Kochan, zamieszkały w naszej parafii; z Aleksandrą Jucha, zam. w  parafii Rogi (zap.II.)

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.