DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 września 2017

    

          DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     –    10 września 2017

 

                                                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Jutro, 11 września, przypada 16 rocznica tragicznych zamachów w Nowym Jorku. Wspominając te tragiczne chwile prośmy o prawdziwy Boży pokój w naszych rodzinach, w naszej wspólnocie parafialnej, w Ojczyźnie i na całym świecie.

 

  1. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Serdecznie dziękuję Panu Tomaszowi Bogacz oraz przedstawicielom Rady Parafialnej, za wykonanie i ustawienie nowego krzyża dębowego na szczycie górującym nad naszą parafią.

 

  1. W piątek, 15 września, przypada wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę
    w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 

5. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu. Taca będzie przeznaczona na diecezjalne Radio Fara. W naszej parafii w tym dniu Msza św. przy nowym krzyżu na szczycie o godz. 15.00. Przed Mszą św. obrzęd poświęcenia nowego krzyża.

 

6. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.(intencje).

 

7. Spotkania duszpasterskie RAM i Oazy w porozumieniu z ks. Karolem. Spotkanie formacyjne dla chłopców pragnących wstąpić w szeregi ministrantów we czwartek po Mszy św.

 

8. Spotkanie dla rodziców dzieci kl. III w sobotę po Mszy św.

 

9. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Stanisława Kostki.

 

10. Dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

11. Na stoliku z prasą zostały wyłożone modlitwy zawierzenia rodziny Niepokalanemu Sercu N.M.P. Każda rodzina niechaj odmówi je dziś lub w najbliższym czasie  i złoży osobiste podpisy zawierzenia. Pozostawmy je w swoich domach na pamiątkę i dla przypominania sobie o tym zawierzeniu.

 

12. Informacje Pana Sołtysa.

 

13. Wybrane normy sprawowania liturgii w naszej archidiecezji.

 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.