DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 września 2017

           

         DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                24 września 2017

 

                                             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W tym roku jest to niedziela modlitw o Trzeźwość Narodu. Po ogłoszeniach złożymy wspólnie;” Przyrzeczenie walki z wadami narodowymi”.

 

 1. Dzisiaj również, z racji trwającej 33 Pielgrzymki Rodzin na Jasną Górę; z inicjatywy biskupa Jana Wątroby, w parafiach polskich odbywa się odnowienie sakramentalnych przyrzeczeń małżeńskich. Proszę małżonków pragnących odnowić swoje przyrzeczenia o pozostanie w świątyni. Ponadto młodzież naszej parafii przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, złoży podczas sumy Deklaracje dobrego zaangażowania w to przygotowanie. Składka dzisiejsza będzie przeznaczona na inwestycje w parafii. W Miejscu Piastowym Odpust w Sanktuarium „Na Górce”.

 

 1. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

 

 1. W sobotę 30 września, jak słyszeliśmy w liście ks. Arcybiskupa, odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca naszej Archidiecezji. Wyjazd do Kolegiaty Jarosławskiej na tę pielgrzymkę wspólnie z parafią Lubatowa. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Program pielgrzymki w internecie: http://www.kolegiata.org/zapowiedzi_wydarzen/aktualnosc,2126.html

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Podczas sumy poświęcenie i wręczenie nowych różańców dla dzieci kl.III. Po sumie nabożeństwo październikowe pod przewodnictwem dzieci kl. III. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy również obchodzili Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, wszak z początkiem października rozpoczną nowy rok akademicki.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00. (intencje).

 

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we środę po Mszy św. Pozostałe spotkania duszpasterskie w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Jak słyszeliśmy w dzisiejszym liście pasterskim, w sobotę 7 października nasza Archidiecezja dołącza do ogólnopolskiej inicjatywy modlitewnej pod hasłem: ” Różaniec do granic”. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w tej modlitwie w kościele stacyjnym w Komańczy. Zapisy tylko do 30 września. Więcej informacji w internecie: http://przemyska.pl/2017/09/19/rozaniec-do-granic/

 

 1. Zachęcam do udziału w dzisiejszym odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich oraz wyjazdu na sobotnie uroczystości szczególnie młodą część społeczności parafialnej.

 

 1. Informacja Krakowskiego Centrum Diagnostyki.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.