DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  –  1 października 2017

         

        DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  –  1 października 2017

 

                                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przeżywając setną rocznicę Objawień w Fatimie przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej i w codziennym nabożeństwie październikowym . Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

 

 1. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Nabożeństwa różańcowe w niedzielę tradycyjnie będą po sumie. W tym roku podczas nabożeństw będziemy słuchać czytanek o życiu rodziny Ulmów z Markowej.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwem różańcowym.(intencje).

 

 1. Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie i nabożeństwie różańcowym zmiana tajemnic.

 

 1. Dzisiaj podczas sumy dzieci klasy III otrzymają po poświęceniu, z rąk swoich rodziców, nowe różańce. Dzieci te poprowadzą następnie modlitwy podczas różańca. Dyżury modlitewne podczas nabożeństw według tabeli przygotowanej przez ks. Karola: sobota – zelatorki Róż żywego różańca.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek tradycyjnie modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bogu. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 10.00. Spowiedź od 16.00. W sobotę ostatnie nabożeństwo fatimskie wieńczące stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Przeżyjemy je uroczyście pod przewodnictwem Ojca Paulina Marka Kreis. Msza św. o godz. 17.00 przy krzyżu na wzgórzu. Podczas Mszy św. poświęcenie nowego krzyża, a po Mszy procesja za figurą M.B. Fatimskiej do kościoła. Podczas procesji różaniec wynagradzający, przeplatany rozważaniami oraz pieśniami ku czci Matki Bożej. Przynieśmy latarki, pochodnie, lampiony by oświetlać sobie drogę. Proszę serdecznie OSP Równe o zabezpieczenie trasy oraz o pomoc w przygotowaniu całej uroczystości. W przypadku niepogody cała uroczystość będzie w kościele.

 

 1. Przypominamy, że w sobotę we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej, zapowiadana w liście pasterskim, ogólnopolska akcja modlitewna: ” Różaniec do granic„. Ponieważ z naszej parafii zgłosiła się tylko jedna osoba; nie zamawiałem busa do Komańczy.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać w Polsce, XVII Dzień Papieski, pod hasłem: ” Idźmy naprzód z nadzieją”. Podczas Mszy św. wysłuchamy listu pasterskiego, zaś po liturgii zbiórka do puszek na fundusz stypendialny: Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. W odpowiedzi na apel przewodniczącego KEP wspieramy modlitewnie poszkodowanych mieszkańców Meksyku. Za dwa tygodnie zbiórka do puszek na wsparcie finansowe dla nich.

 

 1. Zapowiedzi: Adrian Kamil Śliwiński s. Mariusza i Anny, zam. w naszej parafii z Justyną Bałon c. Edwarda i Marii, zam. również w naszej parafii. (zap.I.)