DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  –    8 października 2017

   

         DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  –    8 października 2017

 

                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.00. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy!

   Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się we wczorajsze nabożeństwo pierwszosobotnie: szczególnie harcerzom, zaś Ks. Karolowi za koordynację modlitwy i sfotografowanie procesji.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy w całej Polsce XVII Dzień Papieski. Po Mszach świętych przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas będą zbierać ofiary do specjalnych puszek na fundusz stypendialny: Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiarodawcy otrzymują pamiątkowe obrazki.

 

 1. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

 

 1. Również w sobotę będziemy przezywać Dzień Dziecka Utraconego. W kościele św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie Msza św. w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców o godz. 10.00. Po Mszy św. trumna ze zmarłymi dziećmi zostanie złożona na Cmentarzu Komunalnym. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich, którzy doświadczyli straty nienarodzonego dziecka. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwami różańcowymi. (intencje).

 

 1. Zaproszenie na rekolekcje trzeźwościowe do Miejsca Piastowego. Informacje na folderach wyłożonych na stoliku z prasą katolicką oraz w gablocie.

 

 1. W minionym tygodniu nasza parafia otrzymała na stałe relikwie św. Jana Pawła II, z rąk Jego Eminencji Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Uroczyste wprowadzenie relikwii będzie poprzedzone triduum modlitewnym. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Dyżury modlitewne podczas różańca w tym tygodniu według tabeli w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

 1. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski wspieramy modlitewnie poszkodowanych mieszkańców Meksyku, którzy ucierpieli na skutek trzęsienia ziemi. Za tydzień zbiórka do puszek na wsparcie finansowe dla nich.

 

 1. Zapowiedzi: Adrian Kamil Śliwiński, zam. w naszej parafii z Justyną Bałon, zam. również w naszej parafii. (zap.II.)

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.