DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   –    15 października 2017

  

        DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   –    15 października 2017

 

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Jest to równocześnie kolejna rocznica święceń biskupich, ks. Abpa seniora Józefa Michalika.

 

 1. We środę, 18 października, przypada liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwami różańcowymi.(intencje).

 

 1. Od czwartku rozpoczniemy triduum modlitewne ku czci św. Jana Pawła II. Będzie ono przygotowaniem do uroczystego wprowadzenia Relikwii świętego papieża, które nastąpi w najbliższą niedzielę, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Podczas każdej Mszy św. wysłuchamy fragmentu homilii papieża odtworzonej z zapisu cyfrowego, a następnie będzie ucałowanie relikwii, które już na stałe będziemy przechowywać w naszej świątyni. Rodzinie, która ufundowała piękny relikwiarz, składam w imieniu całej wspólnoty parafialnej serdeczne wyrazy wdzięczności.

 

 1. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”. Składka będzie przeznaczona na potrzeby misji.

 

 1. Młodzież tworząca grupy apostolskie w naszej parafii, od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzać w salce katechetycznej, znicze nagrobne. Dochód będzie przeznaczony na udział młodzieży w turnusach rekolekcyjnych.

 

 1. Przypominamy o możliwości udziału w rekolekcjach trzeźwościowych w Miejscu Piastowym od 20.X. do 22.X. Informacje na folderach wyłożonych na stoliku z prasą katolicką oraz w gablocie.

 

 1. Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Bazyliki Archikatedralnej będzie w najbliższą sobotę. Chętni na wyjazd kontaktują się z Panią Agnieszką Turek; mamą naszego kleryka.

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. dobrowolną ofiarą wspieramy finansowo mieszkańców Meksyku.

 

 1. Kartki Wypominkowe tradycyjnie na stoliku z prasą katolicką.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Biały. Jego pogrzeb dziś o godz. 14.00.

      Polećmy go Miłosiernemu Bogu:…….