ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA       –     29 października 2017

         

          ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA       –     29 października 2017

 

                                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu.

 

 1. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Dzieci otrzymają symboliczne nagrody za udział w modlitwie.

 

 1. We środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 08.00; 09.30 i suma o 11.00. Po sumie procesja na cmentarz i modlitwy za naszych zmarłych. Tradycyjnie przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas, będą zbierać ofiary na dzieła miłosierdzia.

 

 1. We czwartek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w następującym porządku: 08.00; 11.00 i wieczorem o 17.00. Po każdej Mszy św. ofiarujemy dziesiątek różańca za polecanych w wypominkach. Pamiętajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek polecamy w modlitwie kapłanów oraz prosimy o nowe powołania do służby Bogu. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 10.00. Spowiedź od godz. 16.00. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę uczcimy w liturgii św. Karola Boromeusza, biskupa; a po Mszy św. w modlitwie różańcowej powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana; Tej, która jest naszą Królową i Matką miłosierdzia. Będziemy też polecać naszego solenizanta ks. Karola.

 

 1. Msze św. w powszednie dni tygodnia o godz. 17.00, w połączeniu z różańcem do wtorku włącznie, zaś od czwartku w połączeniu z wypominkami. (intencje).

 

 1. W najbliższą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po różańcu.

 

 1. Dziś gościmy w naszej parafii chór Laudis z Lubatówki. Zapraszamy na godz. 16.00.

 

 1. Dzisiejsza składka na potrzeby inwestycji parafialnych. Wypominki proszę więc składać do specjalnie przygotowanej pod chórem skrzynki, która leży na stoliku. W listopadzie odprawimy 9 Mszy św. w intencji polecanych w wypominkach. Aby uwolnić ministrantów od obowiązku kolportażu; ofiary za czasopismo ” Gość Niedzielny” składamy również do tej skrzynki.

 

 1. Przykro, że nie udało się założyć nowych Róż wraz z rodzicami i dziećmi Komunijnymi. To pokazuje jak bardzo jesteście przepracowani i zajęci codziennymi obowiązkami; oraz jakie są współczesne priorytety. Do 26 listopada tj. do zakończenia roku fatimskiego daję czas do przemyślenia naszych propozycji.

 

 1. Informacja Akademii Biznesu o możliwości bezpłatnej nauki języka angielskiego.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Józefa.

 

 1. Młodzież nadal rozprowadza w salce katechetycznej znicze nagrobne, dla opłacenia swojego uczestnictwa w turnusach wakacyjnych.

 

 1. W dniu 20 października odprowadziliśmy na spoczynek na naszym cmentarzu pochodzącego z naszej parafii: + Roberta Leń. Polećmy jego duszę Bogu:…………….