TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   5 listopada 2017

    

              TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   5 listopada 2017

 

                                             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych.

 

  1. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu. Codziennie po Mszy Św. modlimy się też za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

  1. We czwartek, 9 listopada, liturgiczne święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. W naszej wiosce to również dzień Patronów Szkoły Marii i Michała Krukierków. Okolicznościowa Eucharystia w intencji całej społeczności szkolnej o godz. 09.00.

 

  1. W sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

 

  1. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Hasło tegoroczne brzmi: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie tego dzieła. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), możemy wspierać potrzebujących chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 oraz dodatkowo o godz. 09.00 we środę i czwartek. (intencje).

 

  1. Modlitwę różańcową poprowadzi w niedzielę Róża św. Józefa Sebastiana Pelczar.

 

  1. Spotkania duszpasterskie w porozumieniu z ks. Karolem.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Halina Chłap. Polecajmy ją Miłosiernemu Bogu:………………………