TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          12 listopada 2017

     

       TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          12 listopada 2017

 

                                       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś już IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Hasło tegorocznego dnia brzmi: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na wsparcie tego dzieła.

 

 1. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
  W naszym kościele wypominki, są odprawiane codziennie po Mszy św. natomiast w niedzielę po sumie.

 

 1. Pamiętajmy, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

 

 1. Przypominamy, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

 

 1. Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych, bp Stanisław Jamrozek. W komunikacie wydanym z okazji rocznicy Intronizacji Chrystusa Króla zaprasza do odmawiania w domach i parafiach, przez kolejne dziewięć dni, począwszy od piątku 17 listopada, nowenny, która przed rokiem poprzedziła proklamację Aktu. Zostanie on odnowiony w całej Polsce w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada.

 

 1. najbliższą niedzielę-19 listopada – będziemy obchodzić w Kościele Powszechnym I Światowy Dzień Ubogich. Wysłuchamy fragmentów Papieskiego Orędzia na ten Dzień. W tym dniu dzieci przygotowujące się do I Komunii, otrzymają podczas sumy nowe, poświęcone modlitewniki.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00.(intencje).

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Cecylii.

 

 1. Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona utrzymanie Domu Księży Emerytów „Emaus” w Korczynie.

 

 1. Informacja Pana Sołtysa.

 

 1. Spotkania duszpasterskie młodzieży w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.