TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 19 listopada 2017

   

          TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 19 listopada 2017

 

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Dziś również z inicjatywy Papieża Franciszka obchodzimy w Kościele Powszechnym;I Światowy Dzień Ubogich. Dziś po sumie w naszej parafii poświęcenie i wręczenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

 1. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. We środę 22 listopada modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

 

 1. Rozpoczyna się ostatnia dekada listopada. W tych dniach trwamy w modlitwie Nowenny przed Rocznicą Intronizacji Chrystusa Króla i codziennie modlimy się za naszych bliskich zmarłych podczas tak zwanych wypominków.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej, dlatego będziemy polecać Bogu dalszy duchowy rozwój wszystkich, którzy należą do tej wspólnoty. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego Aktu możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Najważniejszym wydarzeniem obchodów rocznicy proklamacji  Jubileuszowego Aktu Intronizacji Chrystusa Króla w Ojczyźnie,będzie odnowienie go w naszych świątyniach i kaplicach w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada. Niech będzie to dla nas dzień ponownego wywyższenia Jezusa w naszych sercach i rodzinach.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00.(intencje mszalne).

 

 1. Zgodnie z obietnicą, od najbliższej niedzieli będziemy mieli na stałe w naszej parafii, relikwie świętych dzieci z Fatimy: Hiacynty i Franciszka. W związku z tym od czwartku rozpoczniemy triduum modlitewne za wstawiennictwem świętych pastuszków, które zakończymy w sobotę wieczorem uroczystą liturgią ku czci N. M. P. i ucałowaniem relikwii przywiezionych z Fatimy. W tym dniu zakończymy w parafii obchody stulecia objawień w Fatimie i przeniesiemy Figurę Matki Bożej Fatimskiej obok prawego ołtarza bocznego. Przy Figurze zostaną ustawione relikwie świętych: Hiacynty i Franciszka. Po Mszy św. będzie też poświęcenie nowych tajemnic różańcowych i wręczenie ich dla nowo powstałych Róż: Matki Bożej Fatimskiej i Matki Bożej Szkaplerznej. Proszę więc o pozostanie dziś po sumie rodziców i dzieci klasy trzeciej.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Krzysztofa.

 

 1. Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w parafii.

 

 1. Spotkania duszpasterskie młodzieży w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Informacje społeczne: Sympozjum w Miejscu Piastowym; badanie wzroku w Lubatówce.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.