JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                26 listopada 2017

   

          JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                26 listopada 2017

 

                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem; jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Polecajmy w modlitwie

wszystkich, którzy należą do tych wspólnot.

 

 1. Dziś również po wszystkich Mszach Świętych odnawiamy Jubileuszowy Akt Intronizacji Chrystusa Króla w Ojczyźnie, w rocznicę jego proklamacji,zaś po sumie dodatkowo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła.

 

 1. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 10.00. Spowiedź wieczorem od godz. 15.30. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 ( intencje).

 

 1. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent, okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wysłuchamy listu pasterskiego naszego ks. Arcybiskupa Adama. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Adoracja Najświętszego Sakramentu za dwa tygodnie.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Stanisława Kostki.

 

 1. Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.

 

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we środę po Mszy św. Pozostałe spotkania duszpasterskie w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w najbliższą niedzielę po Mszy wieczornej.

 

 1. Informacja Pana Organisty: Zgodnie z tradycją od poniedziałku 27 listopada, od godz. 09.00 rozpocznę roznoszenie opłatków na stół wigilijny; ul. Leśną i w dół ul. Z. Staronia. Składana z tej racji ofiara jest wynagrodzeniem za trud całorocznej posługi organistowskiej tj. gra na organach i śpiew na Mszach świętych i nabożeństwach. Osoby nieobecne w tym czasie mogą nabyć opłatki po Mszach św. lub bezpośrednio u mnie w domu.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.