PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                           3 grudnia 2017

                         PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                           3 grudnia 2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Adwent dzieli się na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.

 

 1. W dni powszednie Adwentu o godz. 06.30 – „Roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w „roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Tradycyjnie dzieci przynoszą do żłóbka sianko za dobre uczynki, a po roratach losują figurkę Niepokalanej i biorą na jeden dzień do domu.

 

 1. Jutro 4 grudnia, liturgiczne wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Obchodzimy również Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych . Przez jej wstawiennictwo podczas Eucharystii będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian  poszukujących pracy !

 

 1. We środę 6 grudnia, w naszej parafii Uroczystość odpustowa ku czci św. Mikołaja, biskupa. Nie będzie rorat. Uroczystą sumę odpustową o godz. 11.00 poprowadzi i słowo Boże wygłosi, ks. Ryszard Królicki, nowy proboszcz z Lubatowej. Przed sumą o godz. 09.00 św. Mikołaj będzie obdarowywał grzeczne dzieci podarunkami, a dorosłych pokropi wodą święconą. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Spowiedź przed Odpustem codziennie przed roratami.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji po mszy roratniej nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

 

 1. W piątek; 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. Msze św. w naszym kościele o godz. 09.00 i wieczorna o 17.00. Z racji Uroczystości nie obowiązuje nas post jakościowy; nie będzie też rorat. Podczas Mszy wieczornej poświecenie i wręczenie medalików z wizerunkiem Maryi Niepokalanej dla dzieci kl.III.

 

 1. W najbliższą niedzielę po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec przed sumą poprowadzi Róża św. Mikołaja.

 

 1. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi. Informacje na plakacie.

 

 1. Intencje mszalne w tym tygodniu;/ odczytać/.
 2. Zbiórka ministrantów w poniedziałek po roratach, zaś Spotkanie RAM i Oazy w porozumieniu z ks. Karolem.
 3. Informacja P. Organisty.
 4. Od dziś możemy nabywać w zakrystii świece Caritas, na stół wigilijny.
 5. Dziś przedstawiciele Klubu Sportowego Beskid, będą roznosić okolicznościowe kalendarze.

13.Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

 1. Wczoraj z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Maria Grzegorczyk. Przeżyła 53 lata. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Przywiezienie ciała o godz.13.00. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.