CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU               24 grudnia 2017  

                                  

         CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU               24 grudnia 2017

 

                                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Wieczorem w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pomocą w przeżywaniu tych tajemnic niech będzie Modlitewnik Rodzinny; na stoliku z prasą.

 

 1. Dziś również przypada dzień imienin naszego ks. Arcybiskupa Adama Szala. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.

 

 1. W poniedziałek, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego: tradycyjna pasterka o północy/ godz.00.00/, poranna o godz. 08.00; trzecia Msza o 09.30 i suma o 11.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

 

 1. We wtorek 26 grudnia, drugi dzień świąt – święto św. Szczepana. Porządek Mszy świętych: rano godz. 08.00; druga Msza o 09.30 i suma o 11.00. Po Mszach św. poświęcenie owsa. Taca będzie przeznaczona na Dom księży emerytów Emaus w Korczynie,  WSD w Przemyślu oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

 1. We środę 27 grudnia liturgiczne święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina.

 

 1. We czwartek 28 grudnia liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.

 

 1. W piątek mimo oktawy Narodzenia Pańskiego obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

 1. W najbliższą niedzielę 31 grudnia przypada Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Równocześnie jest to ostatni dzień Roku Pańskiego 2017. Msze św. podobnie jak dzisiaj. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne będzie po sumie. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia w następującym porządku:(intencje).

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Faustyny.

 

 1. Wizyta Duszpasterska od środy. Porządek podamy w jutrzejszych ogłoszeniach.

 

 1. Sianko na stół wigilijny na tacach; dobrowolna ofiara będzie wsparciem dla naszej młodzieży podczas turnusów wakacyjnych.

 

 1. W zakrystii są jeszcze świece Caritas; kalendarze Seminaryjne na 2018 rok oraz płyty z kolędami nagranymi przez Zespół Seminaryjny ” Spes”, do którego należy nasz alumn Sebastian.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Zbigniew Czech, którego pogrzeb odbył się we wtorek w Miejscu Piastowym. We środę natomiast w naszej parafii odbył się pogrzeb + Pawła Zygmunt, który mieszkał w Iskrzyni. Polećmy ich dusze Miłosiernemu Bogu: ….