PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                       29 kwietnia 2018

             

         PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                       29 kwietnia 2018

                                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Składka z dzisiejszej niedzieli na inwestycje w parafii. Dziś również naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

 

 1. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W tym roku będziemy słuchać czytanek o Słudze Bożym Kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz stuleciu Niepodległej.

 

 1. We czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w następującym porządku: rano o godz. 08.00; suma o 11.00 i wieczorna o 18.00 w połączeniu z nabożeństwem majowym. Będzie to równocześnie I czwartek miesiąca – zawierzymy Królowej Polski wszystkich kapłanów oraz pomodlimy się o nowe powołania do zakonów i seminariów.

 

 1. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków i hutników. Będzie to równocześnie I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.00 natomiast spowiedź od godz. 16.30. Litanię do NSPJ odmówimy przed Eucharystią pod przewodnictwem Akcji Katolickiej. Na ten piątek ks. Arcybiskup Adam Szal udzielił dyspensy, a więc nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę przypada liturgiczne święto Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Będzie to równocześnie I sobota miesiąca maja. Z tej racji rozpoczniemy uroczyste nabożeństwa pierwszosobotnie z procesją Figury Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. rozpoczniemy śpiew litanii loretańskiej i procesję wokół kościoła. Po powrocie do świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Uroczysta Eucharystia dla dzieci klasy trzeciej, połączona z przyjęciem Pierwszej Komunii świętej, już w najbliższą niedzielę podczas sumy. Z tej racji spowiedź dla dzieci i ich bliskich w sobotę od godz. 16.00.

 

 1. Msze św. w powszednie dni tygodnia o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwami majowymi.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę po sumie, czyli po uroczystości pierwszokomunijnej, nabożeństwo majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Ponieważ będzie to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka będzie przeznaczona na potrzeby diecezji.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Ogłoszenia społeczne.

   

 1. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.