SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                       6 maja 2018

                   

           SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                       6 maja 2018

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Od jutra przez trzy kolejne dni ( Dni Krzyżowe), będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy też prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

 

 1. We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. biskupa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otoczmy naszą modlitwą. W parafii Lubatowa to dzień Odpustu Parafialnego. Tam suma o godz. 11.00. W parafii Zręcin Msza Odpustowa o godz. 18.00.

 

 1. W piątek początek Nowenny do Ducha Świętego; w szczególny sposób będziemy wypraszać łaski dla przygotowujących się do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu

 

 1. W najbliższą sobotę doroczna pielgrzymka Akcji Katolickiej do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Chętni, którzy chcieliby jeszcze dołączyć zgłaszają się w zakrystii.

 

 1. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej diecezji to dzień święceń diakonatu. W naszej parafii to dzień Rocznicy I Komunii św. dzieci klasy czwartej.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Jana z Dukli.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwami majowymi. (intencje mszalne).

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie, czyli po uroczystej Mszy pierwszokomunijnej, nabożeństwo majowe. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na potrzeby diecezji.

 

 1. Składam serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci komunijnych, za ufundowanie dla naszej parafii, nowego krzesła do prezbiterium; dla głównego celebransa: ” Bóg zapłać!”

 

 1. Księdzu Karolowi serdecznie dziękuję za przygotowanie całej uroczystości Komunijnej. Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy go wspierali; szczególnie Panu Krzysztofowi i Panu Organiście.

 

 1. Wszystkim rodzicom, którzy sprzątali wokół świątyni; panu kościelnemu i jego bliskim; strojącym kościół; panu Janowi Nykiel za porządki wokół plebanii serdeczne podziękowanie:” Bóg zapłać!”

    

 1. Informacja ARIMR.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.