WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                   13 maja 2018                                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                        

          WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                   13 maja 2018

                                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje. Dziś również przypada 101 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 37 rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej. Po Mszach św. ucałujemy relikwie św. Hiacynty i Franciszka prosząc o opiekę nad parafią.

 

 1. Dzisiaj w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu, zaś w sobotę święcenia kapłańskie. Podczas trwającej Nowenny do Ducha Świętego, modlimy się w intencji wszystkich, którzy przygotowują się do przyjęcia święceń.

 

 1. Na Mszę św. zapraszamy każdego majowego wieczoru o godz. 18.00, a następnie na nabożeństwo majowe. (intencje).

 

 1. Jutro przypada liturgiczne święto św. Macieja, Apostoła, zaś we środę liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

 

 1. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy okres wielkanocny. Podczas każdej Mszy św. odmówimy hymn: ” O Stworzycielu, Duchu przyjdź”; aby zyskać odpust zupełny. Warto też pamiętać, że to ostatnie dni, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem. Spotkanie Rady Parafialnej w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej około godz. 17.00.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Faustyny.

 

 1. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na parafie szczególnie potrzebujące pomocy.

 

 1. Informacja o Drodze Krzyżowej w Korczynie. Szczegóły na plakatach i folderach.

 

 1. Składam serdeczne podziękowanie ks. Karolowi za przygotowanie dzieci klasy czwartej, do uroczystego przeżywania Rocznicy I Komunii św. Dzieciom zaś dziękuję za piękny śpiew i życzę, aby zawsze miały w swoich sercach niebo.

 

 1. Informacja Pana Sołtysa.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności parafianin: + Henryk Leń. Polecajmy go Miłosiernemu Bogu: …….