UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ        27 maja 2018

                          

    UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ        27 maja 2018

                                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii wielkanocnej.
 2. Jutro 28 maja, przypada 37. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz w naszej historii oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
 3. W najbliższy czwartek, 31 maja, w liturgii będziemy celebrować Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.  Msza święta połączona z procesją eucharystyczną rano o godz. 8.00, w kościele. Po Mszy św. procesja ulicami parafii, podobnie jak droga krzyżowa; ul. Długą przejście łącznikem i powrót ul. Z. Staronia. Za udział w tej procesji można zyskać Odpust zupełny. I ołtarz – przy Szkole Podstawowej; II ołtarz – przy posesji Państwa Bożeny i Marka Drobek ; III ołtarz – przy posesji Państwa Bożeny i Wiesława Bałon, IV ołtarz- przy posesji Państwa Edyty i Krzysztofa Koperstyńskich . Udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca. Po południu Msza św. o godz. 15.00 połączona z ostatnim nabożeństwem majowym.
 4. Od piątku procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła, będą się odbywały codziennie po Mszy świętej, o godz. 18.00 przez całą  Oktawę Bożego Ciała. (intencje).
 5. W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, dyspensy udzielił ks. Arcybiskup Adam Szal.
 6. W piątek, 1 czerwca, początek nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to równocześnie pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 09.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30. W tym dniu młodzież z klasy III gimnazjum otrzyma Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Arcybiskupa Adama, w parafii Wrocanka o godz. 18.00.
 7. W sobotę 2 czerwca przypada pierwsza sobota miesiąca. Modlitwa Różańcowa i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej od godz. 17.20. Następnie zmiana tajemnic różańcowych i Msza św. o 18.00 połączona z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną.
 8. W najbliższą niedzielę po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie procesja eucharystyczna Oktawy, połączona z nabożeństwem czerwcowym. Składka z przyszłej niedzieli na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.
 9. Modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Mikołaja.
 10. Od wtorku kandydaci do bierzmowania z klas III, rozpoczną Triduum Modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Godzinę spotkania dopuszczającego z ks. Dziekanem i prób przygotowujących do świadomego przeżycia liturgii, przekaże ks. Karol.
 11. Informacje społeczne.
 12. Zapowiedzi:
 13. a) Marcin Staroń, z naszej parafii, zam. Żurawica, z Sylwią Pauliną Dołęgowską,z naszej parafii zam. tamże.
 14. b) Przemysław Marian Marcinek, zam. w naszej parafii; z Anną Lajdanowicz w naszej parafii.
 15. c) Michał Paweł Uliasz, zam. w naszej parafii z Anną Marią Sajdak, zam. parafia Rogi.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.