DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU                3 czerwca 2018

      

              DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU                3 czerwca 2018

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Do czwartku włącznie trwamy w  Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła połączona ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zakończenie Oktawy, tradycyjne błogosławieństwo dzieci i wianków; dzieci otrzymają słodkości.

 

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania do Służby Bogu. W tej intencji ofiarujemy nabożeństwo po Mszy św.

 

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

   Zgodnie z postanowieniem Synodu Diecezjalnego, w tym dniu, po Mszy św. również odprawimy uroczystą procesję eucharystyczną wokół kościoła, podczas której odśpiewamy litanię ku czci N.S.P.J.

 

4. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W parafii Pustyny to dzień odpustu – tam suma o 10.00

 

5. Msze św. w powszednie dni tygodnia o godz. 18.00, połączone z  nabożeństwami do NSPJ.

 

6. Dzisiaj po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie dodatkowo nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną w Oktawie Bożego Ciała.

 

7. Dzisiejsza składka na WSD w Przemyślu. Dziś także w Narodowe Święto Dziękczynienia możemy wesprzeć finansowo budowę Świątyni Opatrzności Bożej- puszki na stolikach z prasą.

 

8. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Ojca Pio.

 

9. Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała; Społeczności Szkolnej z Równego; rodzinom i ich sąsiadom; ks. Karolowi za koordynację całości, Służbie liturgicznej, OSP Równe, wszystkim za ustrojenie trasy i domów, i pobożny udział w procesji.:” Bóg zapłać!”

 

10. Zapowiedzi:

            Sylwester Robert Szczepanik s. Roberta i Jolanty Łabuda zam. w naszej parafii z Karoliną Markiewicz c. Ryszarda i Renaty Józefczyk, zam. w naszej parafii. (zap. I. ).

     

11. Dokumenty zgody na wykonanie Sieci Internetowej Światłowodem składamy w zakrystii.

 

12.  Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.