TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     1 lipca 2018 r.

                  

           TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     1 lipca 2018 r.

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. We wtorek 3 lipca, obchodzimy liturgiczne święto Świętego Tomasza, Apostoła który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, modlimy się za kapłanów oraz prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W I piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 09.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za grzechy nasze i całego świata. W I sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Po Mszy św. różaniec fatimski, wynagradzający i procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W piątek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy naszych chorych, jak również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
 4. Dzisiaj po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.
 5. Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 18.00./intencje/
 6. Jutro – w Miejscu Piastowym – Odpust ku czci Matki Bożej Jagodnej- tam suma o godz.11.00 , natomiast w Dukli Odpust u O.O. Bernardynów w najbliższą niedzielę o 11.00.
 7. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża bł. Jana Balickiego.
 8. Kartki do głosowania na kandydatów do Rady Parafialnej są na stolikach z prasą katolicką. Po czytelnym wypełnieniu proszę je złożyć w najbliższą niedzielę do dodatkowo ustawionych tam kartonów.
 9. W piątek wyrusza Krośnieńska Grupa XXXVIII Archidiecezjalnej Przemyskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Można łączyć się duchowo z pielgrzymami słuchając codziennie Radia Fara.
 10. Informacja Skarbnika Parafialnego.
 11. Ogłoszenie WKS Beskid.
 12. Ufundowałem dla parafii Relikwiarz dla przechowywania Relikwii świętych dzieci z Fatimy; Hiacynty i Franciszka – po ogłoszeniach poświęcenie relikwiarza. Dziękuję serdecznie Parafiance Jolancie Turek za ufundowanie nowych świec do ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa – „Bóg zapłać”!
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.
 14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Irena Drozd. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu: ……….. .