SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            29 lipca 2018

                

           SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            29 lipca 2018

 

                                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. We środę rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. Włączmy się w tym roku 100 rocznicy niepodległości Ojczyzny w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Zechciejmy podjąć usłyszany dziś apel o 100 dni trzeźwości na stulecie niepodległości

 

  1. We środę 1 sierpnia, przypada 74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Te ważne intencje przedłożymy Panu Bogu podczas wieczornej Mszy Świętej.

 

  1. We czwartek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek tradycyjnie modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bogu. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 09.00. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. W pierwszą sobotę miesiąca kolejne nabożeństwo fatimskie, po modlitwie różańcowej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, a następnie zmiana tajemnic różańcowych.

 

  1. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Vianneya, patrona wszystkich duszpasterzy. Przez jego wstawiennictwo polecajmy wszystkich kapłanów, zwłaszcza proboszczów.

 

  1. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.(intencje).

 

  1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża Matki Bożej Szkaplerznej.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.