UROCZYSTOŚĆ N. M. P. CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26 sierpnia 2018

           

           UROCZYSTOŚĆ N. M. P. CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26 sierpnia 2018

 

                                          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. W dzisiejszą uroczystość stajemy duchowo na Jasnej Górze. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w zbliżającym się nowym roku szkolnym i katechetycznym. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.

 

 1. W liturgii tego tygodnia wspominamy: poniedziałek – św. Monikę; wtorek – św. Augustyna; środa – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. kolejne nabożeństwo fatimskie. Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła po nabożeństwie różańcowym, a następnie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Także w sobotę, 1 września, przypadnie 79. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas nabożeństwa będziemy prosić Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna, a zarazem będziemy dziękować za naszą niepodległość i wypraszać pokój dla całego świata.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.(intencje).

 

 1. Uroczyste rozpoczęcie roku katechetycznego i szkolnego będzie dopiero 3 września. Msza św. o godz. 08.00. Spowiedź przed nowym rokiem szkolnym w sobotę od godz. 17.00.

 

 1. Składka z najbliższej niedzieli na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

 

 1. W najbliższą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Jana z Dukli.

 

 1. Zbiórka elektrośmieci na potrzeby misji, do 5 września do godz. 14.00. Składamy je na placu parkingowym przy kościele nakrywając folią. Drobniejszy sprzęt jak telefony, smartfony, itp. składamy w zakrystii ministrantów.

 

 1. Zapowiedzi:

       Piotr Stanisław Kochański s. ++ Antoniego i Alicji, zamieszkały w parafii Iwla, z Justyną Weroniką Miszczak c. Jakuba i Grażyny, zamieszkałej w naszej parafii. (zap. I.)

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.