DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22 września 2019  

        DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22 września 2019

 

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Już od dziś módlmy się w intencji miesiąca misyjnego, który zapowiada dzisiejszy list pasterski Episkopatu Polski.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W pobliskim Miejscu Piastowym Odpust w Sanktuarium „Na Górce” w sobotę wieczorem o 19.00 poświęcenie nowej figury Michała Archanioła do nowej kaplicy, zaś w niedzielę suma o godz. 11.00.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00. (intencje).

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: Kandydaci do bierzmowania – obecność obowiązkowa( kl.6, 7 i 8) – wtorek; Akcja Katolicka – środa; RAM – piątek: po Mszach św.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Józefa.

 

 1. Składka w najbliższą niedzielę na bieżące wydatki parafialne.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro – św. Ojca Pio; czwartek – św. Kosmę i Damiana, piątek – św. Wincentego a Paulo; sobota – św. Wacława;(patrona naszego nowego kościelnego).

 

 1. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca w tym roku, będzie w najbliższą sobotę w Krośnie przy Sanktuarium św. Jana Pawła II. Początek o godz.09.30. Uroczysta Msza św. o 12.00.

 

 1. Dotarła do mnie informacja, że:” idzie pogłoska po wsi: ks. proboszcz wybrał najdroższą Firmę do prac renowacyjnych.” Pragnę poinformować, że proponowana przez przedstawicieli parafii, Firma „Jetika” z Krosna, za samo ustawienie rusztowań (300 m kwadratowych) z naszych desek i londyn zażyczyła sobie 21 tysięcy zł. Firma obecnie pracująca postawiła swoje metalowe za 10 tysięcy. Szybciej i taniej.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. Nasz kleryk Sebastian już od środy rozpocznie czwarty rok studiów w WSD w Przemyślu. Dziękuję mu dzisiaj za wszelką pomoc i modlitwę. Polecajmy go opiece Matki Bożej.