DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 6 października 2019

        

       DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 6 października 2019

                                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w październikowym nabożeństwie. Dziś w modlitwie pamiętamy szczególniej o środowisku naturalnym z racji niedzieli św. Franciszka z Asyżu.

 

 1. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada jutro, 7 października. Różaniec w tym tygodniu prowadzą: poniedziałek – kl. VIII. ; wtorek – harcerze; środa – kl.III; czwartek – kl.IV; piątek – różaniec misyjny; sobota – kl.V; niedziela – Akcja Katolicka.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami wspierajmy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu świętego Jana Pawła II.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwem różańcowym.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: schola – czwartek; RAM – piątek.

 

 1. Dziś po sumie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic połączona z krótkim rozważaniem.

 

 1. W najbliższą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszach św.; zaś po sumie   nabożeństwo różańcowe pod przewodnictwem POAK.

 

 1. Zapraszamy w sobotę12 października , na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Jarosławiu (Kolegiata). Szczególnie zaproszone są rodziny obchodzące w tym roku jubileusz małżeński.

 

 1. Komunikat przewodniczącego Episkopatu Polski.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności : + Amalia Bałon; polećmy jej duszę Bogu … .

 

 1. Modlitwa w intencji Misji.

Boże Ojcze, Twój Jednorodzony Syn, Jezus Chrystus, po zmartwychwstaniu powierzył swoim uczniom misję: „Idźcie na cały świat i czyńcie uczniami wszystkie narody”. Ty nam przypominasz, że przez chrzest zostaliśmy włączeni w misję Kościoła. Przez dary Twojego Ducha Świętego udziel nam łaski, byśmy byli odważnymi i gorliwymi świadkami Ewangelii, aby misja powierzona Kościołowi, wciąż jeszcze daleka do zrealizowania, mogła znaleźć nowe i skuteczne sposoby niesienia światu życia i światła. Spraw, byśmy tak działali, aby wszystkie narody mogły spotkać się ze zbawczą miłością i miłosierdziem Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków. Amen.