DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   –  13 października 2019

  

       DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   –  13 października 2019

 

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przeżywamy 19 Dzień Papieski pod hasłem: ” Wstańcie chodźmy!” Po Mszach św. zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę Kościoła zgromadzonego wokół Maryi.

 

 1. We środę, 16 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; przypada 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Jest to równocześnie kolejna rocznica święceń biskupich, ks. Abpa seniora Józefa Michalika.

 

 1. W piątek, 18 października, przypada liturgiczne święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

 

 1. W sobotę wspomnienie męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwami różańcowymi.(intencje).

 

 1. Przyszłą niedzielę, 20 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”. Składka będzie przeznaczona na potrzeby misji.

 

 1. Przypominamy o możliwości udziału w rekolekcjach trzeźwościowych w Miejscu Piastowym od 18.X. do 20.X. Informacje na folderach wyłożonych na stoliku z prasą katolicką oraz w gablocie.

 

 1. Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Bazyliki Archikatedralnej będzie w najbliższą sobotę. Chętni na wyjazd kontaktują się z Panią Agnieszką Turek, mamą naszego kleryka Sebastiana.

 

 1. Dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie nabożeństwo różańcowe.

 

 1. We wtorek, 15 października o godz. 13.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców.

 

 1. W najbliższą niedzielę w kościołach w Polsce statystyczne liczenie wiernych przyjmujących Komunię św. oraz obecnych na Mszach św.

 

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Wilhelm Bogacz. Polećmy jego duszę dobroci Boga: ……. .