NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 13 kwietnia 2025
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Dziś Gorzkie Żale po sumie.
2. W Wielką Środę odwiedziny chorych z przedświąteczną posługą Sakramentalną od godz. 10.00. Proszę zapisywać chorych w zakrystii.
3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.
4. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. W ciągu dnia adoracja od godz. 08.00 do 17.30. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00, wcześniej droga krzyżowa o godz. 17.30. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Podczas adoracji krzyża śpiewamy pieśni pasyjne i składamy tradycyjną ofiarę na renowację zabytków w Ziemi Świętej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego.
Rozpoczniemy wówczas Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Następnie Gorzkie Żale i adoracja do 22.00. W tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. Adorujemy Najświętszy Sakrament od godz. 08.00 do 19.30. W ciągu dnia poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Porządek poświęcenia będzie następujący: w kościele o godzinie 900 i 1100 ; Równe – góra (koło przystanku) 900 ; Równe – góra (k. studni) 915 ; Równe – Pachanówka 930 ; Równe – Kopalnia 945
6. Przypomnienie z Kal. Lit. – kiedy można przyjąć komunię świętą podczas Triduum Paschalnego; str.102
7. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19.30. Na tę liturgię przynosimy świece oraz naczynia na wodę święconą. Po zakończeniu liturgii drugi dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
8. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – uroczysta Procesja Rezurekcyjna o godz. 600, a następnie Msza święta, po której wrócimy do naszych domów, aby przy wielkanocnym śniadaniu, przedłużać radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. Pozostałe Msze święte będą o godzinie 930 i 1100. Po sumie trzeci dzień Nowenny.
9. Dziś kwesta na Hospicjum w Krośnie, tak zwane „Pola nadziei.” Zgodnie z tradycją, ofiarodawcy, otrzymają od młodzieży należącej do Szkolnego Koła „Caritas” – pamiątkowe żonkile.
10. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00, zaś w Wielką Sobotę o 19.30; tylko jutro Msza św. o 18.30.
11. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Ojca Pio.
12. Zapowiedzi: Miłosz Jan Podlaszczak, zamieszkały w naszej parafii z Małgorzatą Marią Baran zamieszkałą w parafii Iskrzynia. (zap. 1.)