CZWARTA  NIEDZIELA  ADWENTU                         23 grudnia 2018

                             

         CZWARTA  NIEDZIELA  ADWENTU                         23 grudnia 2018

                                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu. Mimo że od świąt dzieli nas tylko dwa dni, starajmy się je przeżyć ciągle jeszcze w klimacie oczekiwania, by z tym większą radością w sercu przywitać Przychodzącego Chrystusa. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na inwestycje w parafii.

 

 1. Dziś kolejna rocznica święceń biskupich ks. Arcybiskupa Adama, zaś w Wigilię dzień jego imienin. Pamiętajmy więc o modlitwie w jego intencji.

 

 1. Jutro 24 grudnia, ostatnia Msza św. roratnia o godz. 06.30. Nadal towarzyszy nam duch radosnego oczekiwania. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Wieczorem zasiądziemy do Wigilijnej Wieczerzy. Zachęcamy do zachowania polskich tradycji. Niech, tam gdzie to możliwe, tradycyjnie będzie złożona z postnych potraw.

 

 1. We wtorek, 25 grudnia, Uroczystość Narodzenia Pańskiego: tradycyjna pasterka o północy/ godz.00.00/, poranna o godz. 08.00; trzecia Msza o 09.30 i suma o 11.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

 

 1. We środę, 26 grudnia, drugi dzień świąt – święto św. Szczepana. Porządek Mszy świętych: rano godz. 08.00; druga Msza o 09.30 i suma o 11.00. Po Mszach św. poświęcenie owsa. Taca będzie przeznaczona na WSD w Przemyślu.

 

 1. We czwartek 27 grudnia, przypada liturgiczne święto św. Jana Apostoła. Msza św. o godz. 08.00. podczas której będzie tradycyjny obrzęd błogosławieństwa wina.

 

 1. W piątek liturgiczne święto św. Młodzianków, męczenników. Msza św. o godz. 08.00 podczas której będzie obrzęd błogosławieństwa dzieci. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę piąty dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego. Msza św. o godz. 08.00. W tym dniu polecamy w naszych modlitwach duszę + Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w 6 r. śmierci.

 

 1. W najbliższą niedzielę święto Świętej Rodziny.

 

 1. Od czwartku rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską w parafii. Podczas kolędy będziemy chcieli ustalić, które rodziny zechcą przyjąć po swój dach młodzież z naszej diecezji zaproszonej do Dukli na SMAP 2019. Porządek wizyty następujący:…

 

 1. Modlitwę różańcową w niedzielę poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara.

 

 1. Intencje mszalne w tym tygodniu: …….

 

 1. Informacja Burmistrza.

 

 1. Dzisiaj podwójny – świąteczny numer „Niedzieli” jest w cenie 10 zł; natomiast „Gość Niedzielny” – 8.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.

 

 1. W dniu żałoby narodowej polećmy Bożemu Miłosierdziu dusze 12 górników, którzy zginęli w Czechach.