ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA  – 30 grudnia 2018

         

          ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA  – 30 grudnia 2018

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Jutro 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego; nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne będzie o godz.15.00. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

 

 1. We wtorek pierwszy dzień stycznia, Nowego Roku Pańskiego 2019 – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę o godz.08.00, suma o 11.00 i popołudniowa o 16.00. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Po sumie tradycyjna adoracja noworoczna połączona z odśpiewaniem Hymnu : ” O Stworzycielu Duchu przyjdź” oraz Aktem Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. W najbliższą niedzielę 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Składka w tym dniu na potrzeby Misji.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bogu. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem od godz. 10.00. Spowiedź w I piątek od godz.16.00. Wieczorem Msza św. o g. 17.00 połączona z nabożeństwem pierwszopiątkowym. W I Sobotę modlitwa różańcowa .

 

 1. W najbliższą niedzielę nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu; po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Dalszy ciąg kolędy po Nowym Roku. Porządek wizyty duszpasterskiej podamy 1 stycznia.

 

 1. Msze św. w tygodniu w następującym porządku:(intencje).

 

 1. Różaniec przed sumą, poprowadzi w najbliższą niedzielę, Róża św. Faustyny.

 

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przystrajali nasz kościół na święta, Panu kościelnemu i sprzątającym za dbałość o każdy szczegół – „ Bóg zapłać”!

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.

 

 1. Modlitwa w intencji wszystkich rodzin w parafii a następnie w intencji SMAP 2019.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Julia Lenartowicz. Polecajmy jej duszę miłosiernemu Bogu.