ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO                             13 stycznia 2019

                           

          ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO                             13 stycznia 2019

                                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany; okres zwykły w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

 

 1. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

 

 1. Dziś w czasie sumy dzieci klasy trzeciej odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 ./intencje/.

 

 1. Zakończyliśmy wraz z Ks. Karolem Wizytę Duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, dobre rozmowy i poczęstunki: ” Bóg zapłać!” W sposób szczególny dziękujemy rodzinom, które przyjmą pod swój dach młodzież podczas SMAP 2019. Jeżeli, któraś rodzina nie była obecna podczas planowej kolędy, a pragnie błogosławieństwa domu na nowy Rok Pański, prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny.

 

 1. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimkolwiek nabożeństwie, z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara. Po Mszy św. ucałowanie Jego relikwii.

 

 1. Modlitwę różańcową przed sumą poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Józefa.

 

 1. W najbliższą niedzielę podczas Mszy świętych będziemy gościć Zespół ” Czeremszyna” z Ukrainy. Po Mszach świętych także krótki koncert i sprzedaż płyt. Dobrowolne ofiary po występie będą przeznaczone na budowę Domu dla dzieci upośledzonych.

 

 1. Informacja skarbnika parafialnego.

 

 1. Informacja Przewodniczącego Rady Rodziców.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.