ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA       –      27 października 2019

             

        ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA       –      27 października 2019

 

                                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Jutro przypada święto liturgiczne Świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

 

 1. We czwartek od godz. 10.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Wieczorem zakończenie nabożeństw różańcowych. Po nabożeństwie rozdanie nagród dla dzieci, które najczęściej były na różańcu.

 

 1. W piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 08.00; 10.00 i suma o 12.00. Po sumie procesja na cmentarz i modlitwy za naszych zmarłych. Po zakończeniu modlitw możliwość poświęcenia nowych nagrobków. Tradycyjnie przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas, będą zbierać ofiary na dzieła miłosierdzia.

 

 1. W sobotę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w następującym porządku: 08.00; 11.00 i wieczorem o 17.00. Po każdej Mszy św. ofiarujemy modlitwę za polecanych w wypominkach. Pamiętajmy, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. o godz. 10.00  nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po Mszy św. wieczornej w modlitwie różańcowej powierzymy naszą wspólnotę parafian, tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do domu Pana.

 

 1. Msze św. w powszednie dni tygodnia o godz. 17.00, w połączeniu z różańcem do czwartku włącznie, zaś od soboty w połączeniu z modlitwami wypominkowymi. (intencje).

 

 1. W najbliższą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu. ; po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: wtorek – kandydaci do bierzmowania (kl. 6, 7 i 8); czwartek-schola, piątek – RAM. Spotkanie Akcji Katolickiej we środę po różańcu. Spotkanie Rady Duszpasterskiej 11 listopada po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Dzisiejsza składka na potrzeby parafialne. Wypominki proszę więc składać do tac które są na stolikach z prasą katolicką. W listopadzie odprawimy 9 Mszy św. w intencji polecanych w wypominkach.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara.

 

 1. Zapowiedzi:

            Adrian Marcin Tarutin s. Zbigniewa i Iwony, zamieszkały w naszej parafii z Kamilą Klaudią Indyk c. Marka i Grażyny, zamieszkałą w Krośnie, parafia Nawiedzenia NMP. (zap. I.)

 

 1. Zarządzenie ks. Arcybiskupa po profanacji w Słonnem.