DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 lutego 2016

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  –        21 lutego 2016

                                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Co roku, w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania, rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

 

  1. Jutro przypada liturgiczne święto Katedry św. Piotra Apostoła. W naszych modlitwach pamiętajmy o Papieżu Franciszku.

 

  1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Po Mszach świętych ministranci będą zbierać dobrowolne ofiary na potrzeby misji.

 

  1.  Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 17.00.

 

  1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Krzysztofa.

 

  1. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 16.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 15.00, w trwającym Roku Miłosierdzia odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

 

  1. Jak zapewne dało się zauważyć, posiadamy już nową stronę parafialną, której adres jest następujący: rowne.przemyska.pl ; składam serdeczne podziękowanie naszemu parafianinowi Marcinowi Bogacz, który poświecił swój czas i wiedzę dla jej utworzenia.

 

  1. Serdeczne ” Bóg zapłać!” przedstawicielom Rady Parafialnej, którzy w minionym tygodniu zamontowali obok głównego wyjścia z obrębu muru okalającego nasz kościół, nową tablicę ogłoszeń.

 

  1. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości.