NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 22 maja 2016

                             

     NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                         22 maja 2016

                                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres Komunii Wielkanocnej.

 

  1. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

 

  1. We czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w obecnego z nami w Hostii, Jezusa Chrystusa. Msze Święte będą o godz. 08.00 i 15.00. Po Eucharystii porannej wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. W tym roku trasa będzie następująca: I Ołtarz – obok domu rodzinnego Państwa Staszkiewicz (ul. Pocztowa); II Ołtarz – obok domu rodzinnego Państwa Bogaczyk (ul. Dworska); III Ołtarz – obok domu rodzinnego Państwa Gadzałów ( ul. Akacjowa); IV Ołtarz – przy kościele ( Akcja Katolicka). Prosimy sąsiadów o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Prosimy też o przygotowanie  sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Za pobożny udział w procesji możemy uzyskać odpust zupełny. Spowiedź przed uroczystością codziennie przed Mszą św. Po Mszy wieczornej nabożeństwo majowe.  Wieczorem wyjazd na Koncert : „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Rzeszowie.

 

  1. Podczas Oktawy Bożego Ciała, po Mszach św. nabożeństwo majowe ; litania loretańska będzie recytowana, a następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

  1. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

 

  1. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

 

  1. Modlitwę różańcową poprowadzi w niedzielę Róża św. Mikołaja.

 

  1. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu.

 

  1. Zapowiedzi :

Tomasz Gunia s. Jerzego i Wandy Murdzek, zam. w Dukli; par. Dukla Fara; z Anną Agnieszką Rogala c. Dariusza i Marii Zima, z naszej parafii.(zap. I).