DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 29 maja 2016

        

         DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU                   29 maja 2016

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę
  i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

 

 1. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić liturgiczne święto Nawiedzenia NMP. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym oraz w Eucharystii o godz. 18.00.

 

 1. We środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. Uczynimy to szczególnie po Mszy św. rozpoczynając Nabożeństwa czerwcowe.

 

 1. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła. Na zakończenie Oktawy, tradycyjne błogosławieństwo dzieci i wianków; dzieci otrzymają słodkości.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  We czwartek podczas czerwcowego nabożeństwa, w sposób szczególny będziemy modlić się
  o święte powołania do służby Bożej. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 10.00, zaś wieczorem spowiedź od godz.17.00.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

   Zgodnie z postanowieniem Synodu Diecezjalnego, w tym dniu, po Mszy św. również odprawimy uroczystą procesję eucharystyczną wokół kościoła, podczas której odśpiewamy litanię ku czci N.S.P.J.

 

 1. Msze św. w powszednie dni tygodnia o godz. 18.00, połączone z odpowiednimi nabożeństwami.

 

 1. W sobotę, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odpust parafialny w Pustynach; tam suma o godz. 10.00. Ponieważ jest to równocześnie I sobota miesiąca przed wieczorną Mszą św. odmówimy różaniec pierwszosobotni o godz. 17.30.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Ojca Pio.

 

 1. W najbliższą niedzielę po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie dodatkowo nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała, ustrojenie trasy i domów, i pobożny udział w procesji. Straży OSP Równe, za zabezpieczenie trasy:” Bóg zapłać!” W imieniu ministrantów przepraszam za nieporozumienie i brak nagłośnienia podczas procesji.
 2. Zaproszenie MOSIR.
 3. Zapowiedzi:
 4. a) David Christopher Papencordt s. Clemensa i Marie Helene Gwizdziel, zam. w Wiedniu, z Izabelą Grażyną Famulską c. Andrzeja i Grażyny Piesiak, z naszej parafii.( zap.I.)
 5. b) Mariusz Parzymies s. Jerzego i Krystyny Harmas, zam. w Warszawie, z Agnieszką Małgorzatą Adamską c. Jana i Ireny Staroń, zam. również w Warszawie, pochodzącą z naszej parafii. ( zap.I.)

 

 1. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.