JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 czerwca 2016

  

  JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             12 czerwca 2016

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii ukazuje ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed każdą Mszą Świętą.

 

  1. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Eucharystii.

 

  1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Krzysztofa.

 

  1. Ogłoszenie o 36 Przemyskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

 

  1. Dzieci kl.IV wraz z rodzicami, pielgrzymują autokarem do Częstochowy w sobotę 25 czerwca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w autokarze. Kto chciałby dołączyć proszony jest o zgłoszenie do Pani Szyszlak.

 

  1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: RAM – wtorek; ministranci – środa; Oaza – piątek; schola -w niedzielę.

 

  1. W minionym tygodniu chiropterolodzy z Wrocławia prowadzili obserwacje nietoperzy zamieszkujących na strychu naszej świątyni. Jeden z nich dokonał przy okazji ciekawego odkrycia: podczas nocnej obserwacji oparł się plecami o mur okalający nasz kościół i stwierdził ze zdumieniem, że przy większym natężeniu ruchu na drodze krajowej( ciężkie samochody), mur dość mocno drży. W związku z tym proszę o dalsze solidne jego podparcie, by nie było kolejnych tragedii. Przy okazji proszę o modlitwę, by jak najwcześniej powstała droga S-19, która odciąży nasze zabudowania i kościół od nadmiernego ruchu tirów i ciężkich pojazdów.

 

  1. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.