PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 lipca 2016 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     

    PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            10 lipca 2016

                                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

 

 1. Jutro przypada liturgiczne święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi przed zbliżającym się Odpustem, zaś po Mszy modlitwy do Matki Bożej Szkaplerznej.

 

 1. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. W naszej parafii jest to dzień Odpustowy; suma pod przewodnictwem ks. Sebastiana Picur, wikariusza z Jaślisk o godz. 11.00, zaś wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana.

 

 1. W najbliższą niedzielę rozpocznie się 17 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

 

 1. Informacja skarbnika parafialnego.

 

 1. Informacja Sołtysa.

 

 1. Ogłoszenie społeczne o badaniu wzroku.

 

 1. Zapowiedzi:

Mateusz Bronisław Szydło, zam. Niżna Łąka, par. Bóbrka; z Joanną Katarzyną Miszczak, z naszej parafii.(zap.II.)

 

 1. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.