SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lipca 2016

       

     SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    24 lipca 2016

                                          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty Franciszek. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

 

 1. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa. Z tej racji można złożyć do puszki ofiarę na środki transportu dla misjonarzy, i może to uczynić każdy, nie tylko kierowcy.

 

 1. Jutro przypada liturgiczne święto Świętego Jakuba Apostoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. o godz. 18.00. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem.

 

 1. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny
  i Joachima; na wieczorną Eucharystię zapraszamy szczególnie rodziny, naszych żyjących seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

 

 1. Zachęcamy w tym tygodniu młodzież, która pozostała w domu, do oglądania transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, Częstochowie i Oświęcimiu; oraz do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata. Ponieważ w najbliższą niedzielę o godz. 10.00 będzie transmitowana Msza św. na zakończenie Światowych Dni Młodzieży; Msze święte przedpołudniowe w naszym kościele będą wyjątkowo przesunięte na godz. 07.00 i 09.00.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00. Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Faustyny.

 

 1. Całej wspólnocie parafialnej, przekazuję najlepsze pozdrowienia od naszego rodaka O. Jana Sporniaka, który ciężko pracuje wśród Portugalczyków w Toronto oraz w Mississauga, w Kanadzie. Prosił o modlitwę.

 

 1. Otrzymałem pismo od ks. Rektora naszego Seminarium Duchownego, że parafianin Sebastian Turek został przyjęty na pierwszy rok studiów. W treści pisma zawarta jest także prośba o modlitwę całej parafii w jego intencji.

 

 1. Zapowiedzi I:

a/ Sławomir Olbrycht s. Tadeusza i Anny Czekaj, z naszej parafii z Justyną Katarzyną Kucza c. Kazimierza i Małgorzaty Fiałkiewicz , z parafii Rogi.

b/ Jacek Jastrzębski s. Janusza i Doroty Bąk, z naszej parafii, z Magdaleną Urszulą Kolasa c. Janusza i Krystyny Sęp, zam. w Niżnej Łące, par. Bóbrka.

 

 1. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy udanego wypoczynku. Solenizantom
  i jubilatom tego tygodnia przekazujemy najlepsze życzenia.