DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 sierpnia 2016

  

   DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             7 sierpnia 2016

                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

 

  1. We wtorek, 9 sierpnia przypada liturgiczne święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a we środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwie.

 

  1. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.

 

  1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Dominika

 

  1. W najbliższą niedzielę podczas sumy doroczne dziękczynienie za zbiory – Msza Dożynkowa i poświęcenie wieńca, zaś po południu Dożynki Wiejskie.

 

  1. Spotkanie Rady Duszpasterskiej dziś po Mszy wieczornej.

 

  1. Dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu; po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

 

  1. Zaproszenie na 20 sierpnia, do Miejsca Piastowego, na „VII Podkarpackie Wesele Bez Toastu”. Informacje szczegółowe na plakacie.

 

  1. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.