DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 sierpnia 2016

 

   DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          14 sierpnia 2016

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

 

  1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę: o godz. 08.00, 11.00 i 16.00. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

 

  1. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00.

 

  1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Ojca Pio.

 

  1. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

 

  1. Informacja skarbnika parafialnego.

 

  1. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny odpoczynek + Halinę Kluk-Augustyn, która zmarła w Sanoku; wywodziła się z naszej wspólnoty i pragnęła spocząć na naszym cmentarzu. Polecajmy ją nieskończonemu miłosierdziu Boga.