DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 września 2016

    

    DWUDZIESTA CZWARTA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  11 września 2016

                                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.

 

 1. Dzisiaj mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy VI Tydzień Wychowania. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00.

 

 1. We środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus.

 

 1. We czwartek, 15 września w kalendarzu liturgicznym wspominamy Matkę Bożą Bolesną.

 

 1. Najbliższa sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.

 

 1. Przyszła niedziela to trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Składka będzie przeznaczona na rozwój naszego diecezjalnego radia. W niedzielę również będziemy polecać opiece św. Stanisława Kostki polską młodzież i dzieci, z racji przypadającego ich patronalnego święta.

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie po zakończeniu, możliwość ucałowania Relikwii Krzyża Świętego. Wieczorem o 16.00 Msza św. przy Krzyżu, zakończona uroczystą adoracją krzyża i również ucałowanie Relikwii.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: wtorek – RAM; środa – Akcja Katolicka w salce, rodzice dzieci pierwszokomunijnych – w kościele; piątek – Oaza.

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Stanisława Kostki.

 

 1. Zapowiedzi:

Grzegorz Chłap z naszej parafii, z Joanną Zygmunt z parafii Lubatówka.(zap.II.)

 

 1. Składam serdeczne podziękowania za prace porządkowe przy kościele i budynkach parafialnych. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim pracującym swoim błogosławieństwem i łaską zdrowia.

 

 1. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny.