DZWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 października 2016

            

        DZWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       2  października 2016

                                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”.

 

 1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Ks. Karol opracował grafik dyżurów grup i klas prowadzących nabożeństwa, oraz intencje modlitewne na każdy dzień miesiąca. Jest umieszczony w gablotach oraz na internetowej stronie parafialnej.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. We czwartek szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie, w piątek zaś wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doświadcza przez oziębłość ludzkich serc. Odwiedziny chorych od godz. 10.00. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00.

 

 1. W piątek przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku.

 

 1. W przyszłą niedzielę, jak słyszeliśmy w liście episkopatu, już po raz szesnasty, będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chciejmy złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele Caritas z naszej parafii, będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. W pobliskiej parafii Rogi, w tym dniu Uroczystość Konsekracji nowej świątyni o godz. 15.00.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we środę o godz. 19.00. Zapraszam wszystkich przynależących, gdyż będą podejmowane ważne decyzje.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwem różańcowym.

 

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższą niedzielę po Mszach św.

 

 1. W sobotę,8 października 2016 r.serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków do uroczystego dziękczynienia za dar sakramentu małżeństwa podczas Archidiecezjalnej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławskiej Kolegiacie.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia pragniemy przekazać najserdeczniejsze słowa życzeń
  i pozdrowień.