PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 listopada 2016

              

        PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                    27 listopada 2016

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jako naród radujący się 1050. rocznicą chrztu Polski, teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie.

 

 1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.

 

 1. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele o godz.06.30, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu. Tradycyjnie dzieci przynoszą do żłóbka sianko za dobre uczynki, a po roratach losują figurkę Niepokalanej i biorą na jeden dzień do domu.

 

 1. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W te dni nie będzie rorat, tylko Msza adwentowa o godz.16.00. We czwartek chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 10.00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej o godz.15.00. W pierwszą sobotę w modlitwach Matce Najświętszej polecajmy dzieła Papieskiej Unii Misyjnej. Po Mszy św. ofiarujemy w tej intencji modlitwę różańcową. Msze św. w związku z tym w następującym porządku: (intencje).

 

 1. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi. Informacje na plakacie. Taca natomiast będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego.

 

 1. W najbliższą niedzielę po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec przed sumą poprowadzi Róża św. Mikołaja.

 

 1. Informacja P. Organisty.

 

 1. Informacja Stowarzyszenia „Równianie”.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we środę o godz. 17.00. zaś z Radą Duszpasterską w najbliższą niedzielę po Mszy wieczornej, około godz.17.00.

 

 1. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

 

 1. Wczoraj z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Janina Szczepanik z ul. Łukasiewicza. Przeżyła 95 lat. Pogrzeb we środę o godz. 13.00. Przywiezienie ciała o godz.12.00. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.