NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2016

                            

         NARODZENIE PAŃSKIE         25 grudnia 2016

                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. W dzisiejszą Uroczystość możemy uzyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za przyjęcie w pobożnym usposobieniu błogosławieństwa papieskiego „Urbi et Orbi”.

 

 1. Rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, 8 stycznia. Msze Święte dzisiaj będą jeszcze sprawowane o godz.08.00; 09.30; i suma o 11.00.

 

 1. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. o godz.08.00; 09.30; i suma o 11.00. Po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia owsa. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.

 

 1. We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o godz. 16.00. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa wina.

 

 1. We środę święto Świętych Młodzianków, dzieci zamordowanych z rozkazu Heroda. Msza św. o godz. 08.00. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa dzieci.

 

 1. W piątek Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 08.00.

 

 1. W sobotę zakończenie Roku Pańskiego 2016. Msza św. połączona z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym o godz. 15.00.

 

 1. W najbliższą niedzielę- Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi – Oktawa Narodzenia Pańskiego i równocześnie początek Nowego Roku Pańskiego 2017. Jest to światowy Dzień Modlitw o Pokój w świecie. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju i zmiana tajemnic różańcowych. Składka w tym dniu na Seminarium Duchowne.

 

 1. Od środy rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską w Parafii. Porządek wizyty wg grafiku. Ofiary kolędowe składamy w kościele na tacę.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w niedzielę Róża św. Józefa.

 

 1. Życzenia świąteczne: Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność.