ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 stycznia 2017

                                    

         ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO                               8 stycznia 2017

 

                                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

  1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany; okres zwykły w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem.

 

  1. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się dziś na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

 

  1. Zakończyliśmy wraz z Ks. Karolem Wizytę Duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, dobre rozmowy i poczęstunki: ” Bóg zapłać!” Jeżeli, któraś rodzina nie była obecna podczas planowej kolędy, a pragnie błogosławieństwa domu na nowy Rok Pański, prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz.16.00, z wyjątkiem poniedziałku; jutro Msza św. o godz. 08.00.(intencje).

 

  1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara.

 

  1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

  1. Dziś w czasie sumy dzieci klasy 3 odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne, zaś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W najbliższą niedzielę po sumie koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii.

 

  1. Informacja skarbnika parafialnego.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.