DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 stycznia 2017

                   

       DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               15 stycznia 2017

 

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach trwa dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

 

  1. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

 

  1. Od najbliższej środy tj. od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

 

  1. We czwartek; 19 stycznia wspominamy w liturgii św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji. On właśnie konsekrował naszą świątynię. Przyjdźmy w tym dniu polecać się jego wstawiennictwu. Dziś po Mszach św. ucałowanie jego relikwii.

 

  1. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 

  1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 16.00.(intencje).

 

  1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Józefa.

 

  1. Dzisiaj po sumie zapraszamy na koncert kolęd, w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Łask Bożych. Wypoczywającym na feriach życzymy oderwania od ekranów i zachwytem nad pięknem otaczającego świata.

 

  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. Jan Cypara. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.