TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 stycznia 2017

               

            TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            22 stycznia 2017

 

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień. Jutro uczcimy bł. męczenników z Pratulina; Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, którzy oddali życie za jedność z Kościołem katolickim. Już dziś po Mszy św. pomodlimy się o jedność Kościoła i ucałujemy krzyż z ziemią pratulińską.

 

 1. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Przypominam, że każdy kto będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. We czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 16.00. (intencje).

 

 1. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Faustyny.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem. Spotkanie Akcji Katolickiej dzisiaj w Pustynach o godz. 15.00.

 

 1. Taca z najbliższej niedzieli na inwestycje w parafii.

 

 1. Informacja Pana Burmistrza.

 

 1. Informacja o ubezpieczeniach.

 

 1. Zapowiedzi:

Kamil Rachwał s. Bogdana i Marty Fornal, zam. w Krośnie, par. O.O. Franciszkanów z Kingą Kamilą Czech c. Zbigniewa i Magdaleny Węgrzyn zam. w naszej parafii. (zap.I.)

 

 1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych. Wszystkich zaś naszych dziadków, w dniu ich święta, obejmijmy modlitwą; żyjącym wypraszajmy potrzebne Błogosławieństwo Boże a zmarłym chwałę nieba.