PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 maja 2017

                           

         PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                    14 maja 2017

 

                                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

 

 1. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Przeżywając stulecie objawień w Fatimie, zechciejmy spełniać prośby Matki Bożej, modląc się o nawrócenie Rosji. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcam, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 

 1. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne święto św. Macieja Apostoła (obchodzone 14 maja), wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Pana Boga dla braci.

 

 1. We wtorek, 16 maja, przypada liturgiczne święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

 

 1. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu w porozumieniu z ks. Karolem.

 

 1. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Fundusz Parafii Potrzebujących Pomocy.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Faustyny.

 

 1. W najbliższą sobotę Droga Krzyżowa z Modlitwą o Wyzwolenie z Nałogów i Zniewoleń ; początek o godz. 11.00 w Korczynie. Szczegóły na plakacie i zaproszeniach. W tym dniu pamiętamy również w modlitwie o ks. Biskupie Stanisławie, z racji kolejnej rocznicy święceń.

 

 1. Informacja Parafialnej Komisji Referendalnej.

 

 1. Ogłoszenie Pana Sołtysa.

 

 1. Zapowiedzi:

 a/ Patryk Jakubczyk, zam. w Nadolu, par. Dukla – Bernardyni; z Agnieszką Frankiewicz, zam. w  naszej parafii ( zap.II.)

      b/ Tomasz Uliasz, zam. w naszej parafii; z Agnieszką Pauliną Malinowską, zam. Kombornia, par. Kombornia.  ( zap.II.)

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych.