SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21 maja 2017

                       

       SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                  21 maja 2017

 

                                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie.

 

 1. Od jutra przez trzy kolejne dni ( Dni Krzyżowe), będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy też prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

 

 1. We środę, 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki Wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Z inicjatywy papieża seniora; Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.

 

 1. W piątek początek Nowenny do Ducha Świętego; w szczególny sposób będziemy wypraszać łaski dla przygotowujących się do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu.W tym dniu 26 maja, obchodzimy również Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci modlitewnej; o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

 

 1. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00 w połączeniu z nabożeństwami majowymi.(intencje mszalne).

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w najbliższą niedzielę Róża św. Krzysztofa.

 

 1. Zaproszenie Księży Michalitów na Uroczystość Koronacji Figury Matki Bożej Fatimskiej w dniu 11 czerwca.

 

 1. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na Fundusz Pomocy Parafiom Potrzebującym.

 

 1. Zapowiedzi:

            Bartosz Krzysztof Turek s. Roberta i Jolanty Uliaszyk, zamieszkały w naszej parafii, z Kingą Jagodą Harsze c. Bogusława i Bożeny Warchoł, zamieszkałą w Chorkówce, parafia Żeglce.(zap.I.)

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: + Edward Zajdel. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.