TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 lipca 2017

                   

           TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   2 lipca 2017

                                            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Ewangelia dzisiejsza jest zaskakująca. Tylko Bóg może żądać dla siebie miłości tak heroicznej, przewyższającej miłość do matki i ojca, syna, córki. Wymagania Jezusa są „nieludzkie”, gdyż są one boskie. W ewangelicznej perspektywie każda strata przeradza się w zysk, a kluczem ułatwiającym akceptację tej logiki jest paradoks codziennego krzyża. Można wprawdzie iść za Jezusem bez krzyża, ale wówczas trudno liczyć na twórczy udział w misterium paschalnym – w zanurzeniu przez chrzest w śmierci Chrystusa, po to, by wraz z Nim wkroczyć w nowe życie.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. We czwartek po Mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej. W piątek odwiedziny chorych od godz. 09.00. Spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. Nabożeństwo pierwszo piątkowe.
  3. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00. (intencje).
  4. W sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli, patrona naszej Archidiecezji. Polecajmy jego wstawiennictwu Arcybiskupa Adama oraz całą Archidiecezję.
  5. Dziś po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Przemyślu.
  7. Modlitwę różańcową w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża św. Jana z Dukli.

 

  1. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu będą świętować swoje imieniny czy urodziny.