DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 sierpnia 2017

                

          DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 sierpnia 2017

 

                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

 

 1. We czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. W pobliskiej parafii Rogi to dzień Odpustu Parafialnego – tam suma o godz. 11.00.

 

 1. W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. o godz. 18.00.

 

 1. W najbliższą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek Caritas na pomoc poszkodowanym w ostatnich nawałnicach. Składka będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.

 

 1. Modlitwę różańcową poprowadzi w niedzielę Róża św. Cecylii.

 

 1. Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 18.00. ( intencje)

 

 1. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek po Mszy św.

 

 1. Składam serdeczne podziękowanie Kołu Gospodyń Wiejskich za przepiękny wieniec na Wniebowzięcie; Zespołowi „Równianie”, za uświetnienie śpiewem naszych uroczystości dziękczynienia Bogu za plony oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżywaniu tego dziękczynienia.

 

 1. Informacja Pani Dyrektor.

 

 1. Serdeczne pozdrowienia z misyjnej posługi w Portugalii, przesyła Ojciec Jan Sporniak, który jutro wraca do nas. Prosił o modlitwę w intencji szczęśliwego powrotu.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Łask Bożych.

 

 1. Zapowiedzi:
 2. a) Michał Jakub Wiśniewski, zamieszkały w Krakowie, parafia p.w. Pana Jezusa Dobrego Pasterza, z Katarzyną Magdaleną Wiśniewską, zamieszkałą tamże; pochodzącą z naszej parafii.(zap.II)
 3. b) Damian Łukasz Jurczak, zamieszkały w naszej parafii, z Sabiną Anetą Chłap, zamieszkałą również w naszej parafii. (zap.II)

 

 1. Tej nocy odszedł do wieczności + Artur Lajdanowicz z ul. Polnej. Pogrzeb we wtorek o godz. 15.00. Polecajmy jego duszę Miłosiernemu Bogu……. .